کفپوش پارک

کفپوش پارک به دلیل استفاده از مواد اولیه مرغوب و باکیفیت در ساختار آن، بهترین گزینه برای پوشش سطح پارک و محیط بازی بچه ها به شمار می رود.

کفپوش پارک

کفپوش پارک به دلیل مقاومت، استحکام و ضربه پذیری بالا، در تامین سلامت و امنیت بچه ها در حین بازی نقش بسزایی را ایفا می کند.

کفپوش لاستیکی پارک و باشگاه بدنسازی به دلیل استفاده از مواد اولیه مرغوب و باکیفیت در ساختار آن، بهترین گزینه برای پوشش سطح پارک و محیط بازی بچه ها به شمار می رود.

کفپوش لاستیکی به دلیل مقاومت، استحکام و ضربه پذیری بالا، در تامین سلامت و امنیت بچه ها در حین بازی نقش بسزایی را ایفا می کند. در ساختار این نوع کفپوش از قطعات خرد شده لاستیک یا گرانول استفاده شده است.

کفپوش لاستیکی به نام های دیگری همچون کفپوش لاستیکی ضربه گیر و کفپوش گرانولی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

تولید کفپوش لاستیکی بر اساس قواعد و اصول استاندارد های روز انجام می شود، بر همین اساس این نوع کفپوش در برابر نور آفتاب و آب از استحکام و مقاومت بسیار بالایی برخوردار است.

این محصول در محیط های روباز و پارکها کاربرد گسترده ای دارد. پارک ها محل فعالیت و بازی کودکان به شمار می رود. به همین جهت ایمن سازی و سالم سازی این مکان‌ ها بسیار لازم و ضروری می باشد.

عدم تجهیز پارک ها، می تواند منجر به مخاطرات جدی برای بچه ها در اثر فعالیت، دویدن و راه رفتن آنها در هنگام استفاده از وسایل بازی شود. به همین منظور، بروز آسیب برای کودکان هنگام بازی در پارک ها، به یکی از دغدغه ها و نگرانی های مادران در این زمینه تبدیل شده است.

در برخی مواقع به دلیل افزایش ضریب آسیب پذیری، عدم تامین ایمنی محیط پارک و جلوگیری از آسیب های احتمالی، خانواده ها ترجیح می دهند کودک خود را در محیط خانه نگه دارند. در نتیجه برای تجربه محیط در طبیعت و کشف خود، کودک از فرصت کم یا حتی هیچ فرصتی برخوردار نمیشود.

ایمن سازی محیط بازی با سلامت کودک رابطه تنگاتنگی دارد. یکی از نیازهای پایه ای و اولیه پارک ها، تامین سلامت و ایمنی کودک می باشد. در صورت عدم رعایت این اصل مهم، کودکان به عنوان یکی از گروه های آسیب پذیر در اجتماع، در معرض آسیب و مخاطرات جدی قرار می گیرند. بر همین اساس ایمن سازی سطح زمین و محیط بازی کودکان برای جلوگیری از آسیب های احتمالی بسیار حائز اهمیت میباشد. در نتیجه، یکی از گزینه ‌های مناسب و مفید در جهت رفع این نیاز، استفاده از کفپوش پارک می باشد. این کفپوش به دلیل خاصیت ضربه پذیری بالا، ضمن تامین امنیت و ایمنی کودک، رضایتمندی و آرامش خاطر والدین را نیز با خود به همراه دارد. همچنین قیمت مقرون به صرفه و مناسب این محصول، یکی از دلایل موثر برای انتخاب آن به شمار می رود.

ویژگی ها و مزیت های کفپوش لاستیکی

یکی از بهترین کفپوش ها، برای استفاده در محیط و فضای پارک ها، کفپوش پارک به شمار می ‌رود. این محصول از دوام و کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و در مقابل عوامل محیطی نظیر باران و برف، مقاومت قابل توجهی دارد. تحمل وزن بالا و مقاوم بودن در برابر آن، یکی از ویژگی های مهم کفپوش پارک محسوب می شود. این محصول ضد آب بوده و تابش نور آفتاب آسیبی به بافت آن وارد نمی کند. این نوع کفپوش در ابعاد و رنگ های متفاوت و جذاب تولید و عرضه می گردد. با قرار گرفتن قطعات آن در کنار هم و بر روی سطح زمین پارک، از انتشار گرد و غبار به هوا جلوگیری به عمل می آورد. در زیر کفپوش پارک، برای عبور باران و آب مجراهایی تعبیه شده است. به همین دلیل با عبور آب از زیر آن دچار پوسیدگی و فرسایش نمی شود. همچنین این محصول در اثر رفت و آمد مداوم و پیوسته و همینطور عبور دوچرخه علاوه بر آسیب ندیدن، از استقامت بالایی نیز برخوردار می باشد. ضد لغزش بودن، یکی از شاخصه های بارز و مهم کفپوش پارک به شمار می رود. حالت انعطاف پذیری بالا، دوام طولانی، ضد سایش، سهولت در نصب، ضد رطوبت و خاصیت ارتجاعی بالا، از دیگر مزیت های تاثیر گذار این محصول می باشد.

کفپوش لاستیکی

در ساختار کفپوش لاستیکی، گرانول و قطعات لاستیک ریز خرد شده به کار رفته است. به دلیل استحکام و تراکم مناسب آن، در فضاها و اماکن مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. افزایش کارایی و طول عمر کفپوش، با بهره مندی از مواد اولیه با کیفیت و مرغوب به کار رفته در آن محقق می شود. این کفپوش به دلیل برخورداری از وزن بالا به راحتی در کنار هم قرار گرفته و ثابت می ماند. همچنین برخورد اشیا سنگین نیز به آن آسیب وارد نمی کند. هر قطعه از این محصول در صورت خرابی به راحتی قابلیت تعویض و جایگزینی را دارد. ترکیب رنگ جذاب و شاد استفاده شده در کفپوش پارک و بهره مندی پارک ها از فضای مناسب و زیبا، این امکان را برای مردم فراهم می سازد که ضمن لذت بردن از طبیعت، از بودن در کنار هم نیز احساس رضایت کنند. به همین جهت در زیبایی و جذابیت پارک، این کفپوش ها نقش مهمی را بر عهده دارند. همچنین در این محصولات نکات ایمنی و بهداشتی کاملاً رعایت شده است. علاوه بر پارک ها و محیط بازی کودکان، کفپوش پارک در سالن های ورزشی و باشگاه های بدنسازی نیز کاربرد دارد. کاربردهای دیگر این محصول عبارت است از: استفاده در استخر، حیاط مهد کودک، کف کارخانه ها و محیط های صنعتی، صداگیری، پیشگیری از لرزش دستگاه ها و استفاده در زیر دستگاه های صنعتی، واحد های پرورش اسب و دامداری ‌ها، پل فلزی عابر پیاده و استفاده از آن در محیط مدارس.

کفپوش پارک و انواع مختلف آن

کفپوش پارک در دو نوع کفپوش تاتامی و کفپوش گرانولی یا لاستیکی موجود می باشد. برای فضاها و پارک های سرپوشیده کفپوش تاتامی مورد استفاده قرار می گیرد. این محصول از لطافت و نرمی برخوردار بوده و برای بازی کودکان گزینه مناسبی می باشد. این کفپوش ها علاوه بر قابلیت شستشو، سازگاری مناسبی با پوست کودک داشته و کاملاً بهداشتی می باشند. همچنین برای کودک هیچ گونه عارضه و آسیبی را با خود به همراه ندارد. به دلیل فرم پازلی این نوع کفپوش، به راحتی در کنار هم قرار می گیرند. کفپوش لاستیکی از ضایعات لاستیک به وجود می آید و به منظور پوشش سطوح مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. عمده کاربرد این نوع کفپوش در محیط های بازی و پارکها می باشد. یکی از مقاوم ترین و با استحکام ترین نوع کفپوش ها، کفپوش گرانولی به شمار می ‌رود. همچنین این محصول به عنوان عایق صدا، قابلیت استفاده در مکان های پر سر و صدا و شلوغ را دارد که نتیجه استفاده از آن، ایجاد محیطی بدون صدا و آرام است. در فضاهای باز به دلیل مقاومت این کفپوش در برابر عوامل جوی، یکی از گزینه های مناسب و مفید محسوب می گردد. خاصیت ضربه پذیری فوق العاده این محصول، منجر به استفاده آن در سالن های بدنسازی و قرار گرفتن دستگاه‌ های بدنسازی کاربرد دارد. همچنین امنیت بالای این کفپوش ها نیز در انتخاب آنها بسیار حائز اهمیت می باشد. انعطاف پذیری بالای محصول در کاهش آسیب های وارد شده بسیار تاثیرگذار است.

نکات مهم و مفید در مورد نگهداری کفپوش پارک

به دلیل قابلیت شستشوی کفپوش پارک، برای نظافت آن میتوان از آب و شوینده های ملایم بهره برد. استفاده از شوینده های روغنی به منظور نظافت آن نباید به کار رود. وزن بالای این محصول از سرقت آن جلوگیری به عمل می آورد. توجه به کیفیت و ضخامت آن در هنگام خرید باید ویژه، مورد نظر قرار گیرد. نصب صحیح کفپوش در افزایش طول عمر و کارایی آن دارای اهمیت می باشد .برای انجام این امر پس از زیر سازی مناسب سطح، با استفاده از چسب صنعتی می توان کفپوش ها بر روی محل مورد نظر قرار داد. در هنگام خرید، کفپوش باید از ضخامت یکدست و یکپارچه برخوردار باشد. رنگ روشن و درخشان کفپوش، نمایانگر کیفیت و دوام بالای آن است. یکی دیگر از عوامل نشان دهنده کیفیت بالای آن، نداشتن ریزش گرانول موجود در ساختار کفپوش می باشد. قیمت مناسب و مقرون به صرفه کفپوش پارک نیز یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار، در سفارش و خرید این محصول به شمار می رود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *