تاتامی

یک پوشش قابل اعتماد

تاتامی چیست؟

تاتامی یا تاتمی در اصل یک نوع کفپوش سنتی در فرهنگ ژاپن است ؛ با توجه به موثر بودن این پوشش، به مرور زمان و به اشکال نوین در سراسر دنیا معمول و رایج شده است.

نوع تغییر و تکامل یافته تاتامی در سایز ها و ضخامت های مختلف جهت محافظت از کف و ضربه گیری در مکان های مختلف به کار برده می شود.

این نوع پوشش از مواد الاستیک با انعطاف پذیری بالا و همچنین ارتجاع سریع ساخته می شود؛ مواد به کار رفته در ساخت تاتامی باید زیست دوست و تا حد امکان حاوی حداقل ترکیبات شیمیایی باشند، ضمنا چون تاتامی بیشتر در محیط هایی به کار برده می شود که تماس مستقیم با بدن انسان دارند، باید فاقد موادی مانند فتالات و یا ترکیبات مانند آن باشد ، این مواد به دلیل ساختار و خواصی که دارند، برای سلامتی انسان ها به خصوص کودکان خطرناک هستند.

تاتامی 20 میل

تاتامی 20 میل، پر کاربردترین نوع کفپوش تاتامی در خانه کودک، مهد کودک و باشگاه های ورزشی است، اما آیا می دانید یک تاتامی با این ضخامت باید دارای چه ویژگی ها و ملاک هایی برای با کیفیت بودن باشد؟ از چه مرکزی می توانیم تاتامی 20 میل با کیفیت و قیمت مناسب خرید کنیم؟ برای یافتن پاسخ این سوالات؛ با ما همراه باشید.

تاتامی در انواع مختلفی و ضخامت های مختلف ساخته می شود، یکی از رایج ترین و پر استفاده ترین انوع آن، تاتامی 20 میل است ، این نوع کفپوش با ضخامت متوسط 2 سانتی متری، کاملا مناسب برای سالن های ورزشی، باشگاه های هنر های رزمی و سایر ورزش ها، مهدکودک ها، پارک ها و فضاهای عمومی که در آن ها فعالیت های نسبتا شدید فیزیکی صورت می گیرد؛ است.

کفپوش تاتامی 20 میل دارای آج های مناسب و گوشه دار بوده که باعث می شود نصب تاتامی بسیار آسان و راحت باشد.

کابردهای تاتامی

این نوع از کفپوش با توجه به ضخامت و ابعاد خاص خود، مناسب برای استفاده در بسیاری از محیط ها خواهد بود.

این محیط ها عبارتند از:

باشگاه های رزمی و سالن های ورزشی

شاید بتوان گفت رایج ترین مورد استفاده از تشک تاتامی ، در سالن های ورزشی به خصوص باشگاه های ورزشی مانند تکواندو، جودو، کونگ فو و کشتی است.

در این ورزش ها با توجه به جدال های فیزیکی تن به تن، ورزشکاران به شکل های مختلف و با شدت های متفاوت به زمین برخورد می کنند.

در صورتی که سطح کف باشگاه دارای کفپوش تاتامی با ضخامت و ارتجاع مناسب نباشد، احتمال آسیب های جسمی، انواع شکستگی ها وحتی مرگ نیز در این باشگاه ها وجود دارد.

کفپوش تاتامی 2 میل شرکت رنگین فوم با توجه به ساخت از مواد با کیفیت با انعطاف پذیری و ارتجاع بالا، ضربه مورد نظر و شوک آن را حمل کرده و حداقل ضربه را به بدن ورزشکار منتقل می کند ، ضمن اینکه این نوع تاتامی پس از تحمل ضربه به سرعت به شکل اولیه خود باز می گردد.

کفپوش خانه کودک و مهد ها

نیاز به ضربه گیر در تمامی محیط های بازی کودکان نیز به چشم می خورد ، با توجع به اسکلت و فیزیک ضعیف کودکان، برخورد آن ها با سطوح بتنی و سفت می تواند منجر به آسیب های شدید و شکستگی شود.

برای این منظور در تمامی خانه های کودک، مهد کودک ها و پارک های کودکان باید تاتامی 20 میل استفاده شود.

به مشاوره نیاز دارید؟

تاتامی باید با مواد اولیه جذب شونده ساخته شود، این مواد باید توانایی تحمل شوک ضربه ای بالایی داشته باشند، کفپوش ها باید پس از تحمل وزن و فشار به حالت اولیه خود برگردند؛ توانایی ضربه گیری تاتامی باید همراه با احساس راحتی ورزشکار یا کودک باشد.

ویژگی های خاص تاتامی 20 میل شرکت رنگین فوم

تاتامی 20 میل تولیدی شرکت رنگین فوم دارای ویژگی های تحسین شده خاصی در بازار داخلی ایران است:

کفپوش تاتامی رنگین فوم دارای عمر طولانی و تضمین شده است. مواد اولیه استفاده شده در این نوع کفپوش کاملا مناسب برای ضربه گیری در سالن های ورزشی می باشد.

کفپوش تولیدی این شرکت در اثر قرار گیری در نور آفتاب رنگ خود را از دست نمی دهد و تا سال ها ظاهر زیبای خود را حفظ می کند.

با توجه به انعطاف پذیری و ارتجاع قابل توجه کفپوش رنگین فوم ، تا مدت ها حتی در مجاورت گرما و سرما نیز در خواص آن تغییری ایجاد نمی شود. تاتامی مورد نظر دچار ترک یا شکستگی نیز نمی شود.

در ترکیبات مواد اولیه سازنده تاتامی 20 میل شرکت رنگین فوم ، هیچگونه عناصر سمی و خطرناک برای سلامتی مانند فتالات وجود ندارد. بنابراین کفپوش مورد نظر یکی از ایمن ترین انواع کفپوش برای سلامت کودک و محیط زیست است.

با توجه به ساختار متخلخل مواد، کفپوش تاتامی دارای ویژگی های عایق صدا و حرارت عالی است و نویز را به صورت محدود جذب می کند.

ساختار تشک تاتامی رنگین فوم طوری است که مانع از جذب رطوبت و تجمع آن می شود. همچنین این ویژگی مانع حضور و رشد باکتری ها و تولید بوی نامطلوب می شود. علاوه بر این، ریزساختار های مواد اولیه؛ مانع انباشت گرد و غبار و آلاینده ها می شوند.

با توجه به آج های محکم و عدم لغزش، سطح کفپوش 20 میل مورد نظر دارای خاصیت ضد لغزش است که شرایط مناسبی برای حضور ورزشکاران با کفش های ورزشی را فراهم می کند.

همچنین این کفپوش مقاوم در برابر مواد شیمیایی شوینده است و بنابراین در هنگام تمیز کردن نیاز به انجام فرآیند خاصی نیست و شما می توانید به راحتی با مواد شوینده مورد نظرتان اقدام به تمیز کردن تاتامی کنید.

خرید تاتامی به طور مستقیم از کارخانه

با توجه به مطالب گفته شده، تاتامی با ضخامت دو تا پنج سانتی متری تولیدی شرکت رنگین فوم دارای کیفیت بسیار بالایی می باشد. اما در عین حال این شرکت برای رضایت شما مشتریان گرامی، در همین کیفیت نیز تا حد امکان در قیمت تخفیف داده است. شرکت رنگین فوم با ارائه طرح فروش مستقیم از کارخانه به مشتری باعث شده است تا محصول بدون واسطه و با قیمت اصل کارخانه به دست شما برسد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش با مشاورین ما تماس بگیرید.

TOP